Kartuzy na deszczowe dni

Kartuzy są miejscowością turystyczną, która oferuje zwiedzającym doskonałą zabawę niezależnie od warunków pogodowych. Podczas słonecznych, letnich dni większość osób korzysta z wypoczynku na świeżym powietrzu. Jednak kiedy pogoda się zepsuje możemy być pewni, że nie będziemy narzekać na brak zajęć. Jeżeli prognozy pogody na nadchodzące lato nie są optymistyczne, warto zaplanować urlop w Kartuzach.

Kartuzy – oferta na każdą pogodę

Usytuowane w województwie pomorskim Kartuzy, należą do jednych z najładniejszych polskich miast. Miejscowość znajduje się w malowniczej okolicy. Otaczają ją lasy i jeziora. Kiedy pogoda dopisuje, wielu turystów decyduje się na spędzenie czasu na plaży lub wyprawę kajakową po okolicznych jeziorach. Część z nich zwiedza okolicę na rowerze, inni decydują się na piesze wycieczki turystycznym szlakiem. Doskonałym miejscem na spacery jest Aleja Filozofów w Kartuzach. Jak wiadomo pogoda w naszej strefie klimatycznej jest zmienna, dlatego warto zawczasu przygotować się na deszczowe dni. Nieprzemakalna kurtka to jednak za mało. Należy sprawdzić, co w takich okolicznościach oferuje nam samo miasto.

Okazuje się, że w Kartuzach nie będziemy się nudzić niezależnie od warunków pogodowych. Miasto posiada długą historię, co sprawia, że znajdziemy w nim wiele obiektów, które są warte bliższego poznania. Na początku dobrze jest odwiedzić Muzeum Kaszubskie, w którym zapoznamy się z historią tego regionu. Charakterystycznym dla Kartuz zabytkiem jest czternastowieczny kościół, którego dach ma kształt trumny. Budowla nawiązuje do znanego średniowiecznego hasła „memento mori”. W mieście znajdziemy wiele urokliwych budynków pochodzących z dziewiętnastego i początków dwudziestego wieku. W przerwach pomiędzy zwiedzaniem kolejnych ciekawych miejsc dobrze jest wstąpić do lokalnych kawiarni lub restauracji.

Baza noclegowa w Kartuzach

Na to jak spędzimy deszczowe dni duży wpływ mają noclegi, na które się zdecydujemy. Wiele hoteli posiada szereg atrakcji dla swoich gości [zobacz na meteor-turystyka.pl]. Niekiedy są one wyposażone w kompleksy sportowe, własne bary i restauracje. Wybierając ciekawą kwaterę możemy mieć pewność, że niezależnie od wszystkiego spędzimy czas w interesujący sposób. Kartuzy to miejsce, które warto odwiedzić o każdej porze roku. Jego miłośnicy przekonują, że zawsze ma ono wiele do zaoferowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *