Korzyści z pobytu nad morzem

Polacy kochają swoje Morze Bałtyckie. Choć jest zimne i trudniej w nim pływać to jednak widoku olbrzymich, pięknych, piaszczystych plaż, klifów nadmorskich, latarni wyglądających gdzieś spośród lesistego nadbrzeża, czy też wspaniałych zachodów słońca nie można przyrównać do niczego na świecie. Zatem naprawdę warto wyjechać choćby tylko i na weekend. Powstaje zatem pytanie – dokąd? Na wstępie warto zauważyć, że praktycznie w każdej nadmorskiej miejscowości znajdziemy odpowiedni nocleg. Baza noclegowa w tej części świata jest szczególnie dobrze rozwinięta – znajdują się tutaj zarówno pola namiotowe, jak i campingi czy domki oraz pensjonaty i hotele. Oczywiście warto rezerwować pokój wcześniej, szczególnie jeśli wybieramy się do popularnej miejscowości, jednak jeśli tego nie zrobimy na pewno i tak znajdziemy dom z tabliczką "noclegi czy pokoje wolne".

Czy jest jednak sens jechać nad morze tylko dla widoków? Oczywiście, że jest! Nie można jednak zapominać, że wspaniałe krajobrazy to nie jedyna rzecz, którą oferuje nam Morze Bałtyckie. Możemy tam bowiem kąpać się, nauczyć się jeździć na nartach wodnych, żeglować, nabyć umiejętności windsurfingu i kitesurfingu. Ponadto, w wielu miejscach wytyczone są ścieżki rowerowe. Nie można także zapominać, że rejon ten dużo znaczył dawniej najpierw dla Słowian, potem dla rozwoju handu, a następnie dla działań wojennych – pamiątki po tych czasach możemy obejrzeć w wielu ciekawych muzeach.

A zatem dokąd się udać? W północno-zachodniej Polsce znajduje się wyspa Wolin, która słynie z Festiwalu Wikingów i Słowian oraz z wspaniałych klifów i Parku Narodowego. Popularne miejscowości w tym rejonie to Międzywodzie i Międzyzdroje. Następnie w zachodniopomorskim mamy inne miejscowości takie jak Mielno, Sarbinowo, Dźwirzyno, Mrzeżyno, kurorty Niechorze i Rewal, Trzęsacz z ruinami gotyckiego kościoła, Pobierowo, Dziwnów oraz Mrzeżyno, które wyróżnia piękny port dla żaglówek oraz wspaniała droga do Pogorzelicy. Słynne Władysławowo – początek półwyspu Helskiego. Warto choć raz w życiu wybrać się na Hel i doświadczyć tego, że woda znajduje się naprawdę z obydwu stron stałego lądu. Kolejnym miastem jest oczywiście Gdańsk, Gdynia i Sopot – są to idealne miejscowości dla osób, które nie lubią odrywać się od zgiełku miasta. Zaś najbardziej na wschód wysuniętym kurortem jest Krynica Morska. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *