Międzybrodzie Bialskie – atrakcyjny kurort w województwie śląskim

Międzybrodzie Bialskie to wyjątkowa atrakcyjna, pod względem wypoczynkowym wieś, położona w województwie śląskim. Leży ona u wybrzeży jeziora Międzybrodzkiego, do którego dopływa rzeka Żarnówka. Lokalizacja u podnóży Beskidu Małego, w niedalekiej odległości Bielska Białej i Żywca, determinuje wspaniały krajobraz, który zachwyci nie jednego turystę. Zaplecze noclegowe w Międzybrodziu Bialskim to zróżnicowana oferta, która spełni wymagania najbardziej wybrednych podróżnych. (źródło: Meteor)

Historia miejscowości sięga wieku XV i nieodłącznie związana jest z Księstwem Oświęcimskim. Po roku 1569 włączone zostało do Rzeczpospolitej Obojga Narodów i w tym położeniu rozwijało się przez kolejne lata. Pierwszy rozbiór Polski wcielił Międzybrodzie Bialskie pod zabór austriacki, pod którym miejscowość była od roku 1772 do 1918. Po II wojnie światowej kurort nabrał charakteru wypoczynkowego, który rozbudowywany jest do dziś.

Wśród zabytków znajdujących się na terenie Międzybrodzia Bialskiego, wymienić należy przede wszystkim Kościół Św. Marii Magdaleny, wybudowany w roku 1862. Reprezentuje on styl romański i skrywa bardzo cenne renesansowe i barokowe obrazy. Okolica zapewnia też możliwość podziwiania Pałacu Habsburgów, który znajduje się zaledwie 15 kilometrów od kurortu. Klasycystyczna budowla, z ciekawą historią, malowniczo położona jest wśród zieleni parku. Nie zapominajmy również o Zamku w Żywcu. To wspaniała wizytówka XVI wieku, która do dziś zachwyca turystów swoimi rozmiarami. Współcześnie funkcjonuje jako muzeum regionalne.

Najciekawsze atrakcje w Międzybrodziu Bialskim, skupiają się wokół sportów zimowych. Dwa wyciągi talerzykowe, zabiorą nas na trasy o zróżnicowanym poziomie trudności. Łatwiejszy dla dzieci i trudniejszy dla zaawansowanych narciarzy. Latem miejscowość tętni życiem, a rozrywka skupia się wokół tutejszego jeziora. Można w nim wędkować, zażywać kąpieli i uprawiać sporty wodne. Okoliczne lasy proponują spacery po wyznaczonych szlakach turystycznych, które polecane są miłośnikom natury. Międzybrodzie Bialskie to wspaniałe miejsce, doskonałe do wypoczynku dla całych rodzin. Różnorodność rozrywek jaka na nas czeka i wyjątkowo piękne położenie sprawia, że nikt nie poczuje się rozczarowany. Okolica to prawdziwy raj dla podróżników ceniących przyrodę i spokojną atmosferę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *