Mniej znane atrakcje w Kołobrzegu

Kołobrzeg zapewnia wczasowiczom piękną, niedawno odnowioną plażę, promenadę spacerową, molo z tarasami widokowymi pięknie oświetlone wieczorem, możliwość wejścia na latarnię morską, liczne uzdrowiska, restauracje i kawiarnie oraz dogodne noclegi w przystępnych cenach. Kołobrzeg zapewnia również atrakcje nietypowe.

Jedną z nich jest położone w podziemiach dawnego kapitanatu Miasto Myszy. To niepowtarzalne miejsce stworzone głównie z myślą o najmłodszych odwiedzających. W pomieszczeniach utrzymujących odpowiednią temperaturę i warunki do życia gryzoni znajdują się miniaturowe budowle, które dla myszy są placem zabaw i elementem naturalnego środowiska. Odwiedzający to miejsce turyści przenoszą się w bajkowy świat kilku różnych wystylizowanych sal. Dzieci dowiedzą się też podstawowych faktów na temat życia, zwyczajów i karmienia tych zwierzątek.

Inną atrakcją przyrodniczą Kołobrzegu jest Oceanarium. Chociaż niewielkie, w porównaniu z innymi tego typu placówkami, pozwala zobaczyć wiele interesujących gatunków – piranie, mureny, płaszczki, a spotkać tu można nawet mierzącego nieco poniżej dwóch metrów długości rekina rafowego.

Jeżeli chodzi o atrakcje niespotykane nigdzie indziej, w Kołobrzegu mieści się Muzeum Oręża Polskiego posiadające największą w Polsce kolekcję różnego rodzaju militariów w tym mundurów i wyposażenia żołnierzy z I i II wojny światowej, odznaczenia, broń – od średniowiecznych toporów i grotów po niemal współczesną broń strzelecką. Trwają prace nad uruchomieniem oddziału muzealnego w bunkrze atomowym w Podborsku, a na razie podziwiać można Skansen Morski z okrętami wojennymi i nie tylko, znajdujący się przy Reducie Solnej w Kołobrzeskim porcie.

Nie należy zapominać o bardziej tradycyjnych rozrywkach jak spacer po molo oraz wizyta na plaży, która kilka lat temu została poszerzona dzięki czemu może uchodzić za jedną z najpiękniejszych w Polsce. Baza noclegowa Kołobrzegu koncentruje się przy morzu w postaci licznych uzdrowisk i domów wczasowych, a także willi i pokoi gościnnych położonych na obrzeżach miasta. Z kolei w centrum obok zabytkowych zabudowań, w tym pięknego ratusza oraz katedry znajdziemy z całą pewnością miejsce, gdzie możemy zjeść coś smacznego i napić się kawy w nastrojowych wnętrzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *