Podwójna plaża w Darłówku

Darłówko jako miejscowość turystyczna, popularna jest głównie latem ze względu na dostęp do wybrzeża bałtyckiego. Ma ona jedną z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych plaż w regionie. Niewątpliwie, to właśnie ze względu na tę plażę każdego roku przyjeżdża tutaj spore grono turystów z całej Polski, marzących o niezapomnianym wypoczynku i zjawiskowych, malowniczych zachodach słońca.

Tutejsza riwiera jest wyjątkowa też ze względu na dzielące ją na dwie części ujście rzeki Wieprzy. Sprawia, iż z jednej w Darłówku tworzą się dwie plaże, a ponad 20-kilometrowy pas linii brzegowej wyznaczonej jako kąpielisko składa się na dwa osobne kurorty. Jednocześnie plaże te znacząco się od siebie różnią. O ile pas zachodni to miejsce idealne na wypoczynek z dziećmi – piaszczysty z daleką płycizną, o tyle pas wschodni gdzieniegdzie poprzedzielany kamieniami, stanowi idealne miejsce dla osób pragnących zacisza lub tła do letnich sesji zdjęciowych. Bez względu jednak czy zechcemy wypoczynek spędzić na pasie wschodnim czy też zachodnim, do dyspozycji turystów oddane są na obydwu plażach wypożyczalnie sprzętu wodnego, stragany, jak również zaplecze gastronomiczne i sanitarne.

Nie brakuje tutaj klimatyzowanych barów, gdzie choć na chwilę można się ukryć przed palącym w sezonie letnim słońcem. Dzieci natomiast, ale i dorośli skorzystać mogą z zainstalowanych i dostępnych turystom zjeżdżalni i dmuchańców. Młodzież może oddać się aktywnemu wypoczynkowi grając w siatkówkę plażową na utworzonym tutaj boisku. Jak widać w Darłówku wypoczynek na plaży nie musi się kończyć na leniwym leżakowani oraz pasywnym opalaniu. Zarówno bowiem sporty wodne, jak i wiele innych aktywności fizycznych, które można tutaj uprawiać sprawią, iż spędzony tutaj urlop nie będzie czasem zmarnowanym. Darłówko zatem największą atrakcyjność czerpie właśnie z owych plaż i doskonale to wykorzystuje.

Przybywający urlopowicze nie mogą również narzekać na całe turystyczne zaplecze. Baza noclegowa Darłówka, to doskonale zorganizowana sieć hoteli, pensjonatów i kwater prywatnych {}. Nie ulega wątpliwości, iż tych ostatnich przybywa i na chwilę obecną wiodą już prym oferując najbardziej ekonomiczne noclegi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *