Rowerem po Choczewie

Szukając spokojnego miejsca wakacyjnego urlopu w nadmorskich okolicach warto zwrócić uwagę na propozycję gminy Choczewo. Jest ona zlokalizowana na wybrzeżu w powiecie wejherowskim, między Łebą a Karwią. Znajdują się w jej obrębie trzy miejscowości nadmorskie: Kopalino, Lubiatowo i Sasino. To także samo Choczewo, niewielka miejscowość położona nad Jeziorem Choczewskim. To doskonałe miejsc na wakacje dla ludzi, którzy chcieliby spędzić urlop nad morzem (lub w jego sąsiedztwie), ale są otwarci na różne formy aktywnego wypoczynku.

W gminie Choczewo na turystów czekają kilometry tras rowerowych i pieszych szlaków. Jeśli wybieracie się w te okolice warto wziąć ze sobą rower, gdyż to najlepsza opcja do zwiedzania i eksplorowania okolic Choczewa. Jeśli nie ma możliwości zabrania ze sobą swoich dwóch kółek, można skorzystać z wypożyczalni rowerów w Sesinie. Na ulicy Cichej już od maja do końca sezonu czynna jest wypożyczalnia sprzętu. Na miłośników rowerowych wędrówek czekają 4 szlaki: zielony o długości 11 km, niebieski (13 km), najdłuższy pomarańczowy (około 20 km) oraz najkrótszy żółty szlak ciągnący się na dystansie około 8 km. Przemierzając wyznaczone ścieżki możemy zwiedzić największe atrakcje gminy i najważniejsze obiekty. Trasa zielona prowadzi z Choczewa wokół jeziora Choczewskiego do Starbienina. Na trasie poza panoramom zbiornika wodnego można podziwiać alternatywne źródła energii jakie funkcjonują na trenie gminy. Trasa oznaczona na żółto to droga z Choczewa nad morze. Szlakiem tym trafimy także w okolice Huty Szkła (jednej z atrakcji regionu). Trasą czarną z Osieki przez Wydmy Lubiatowskie trafimy także do Huty Szkła oraz do ścieżki przyrodniczo-leśnej, która z całą pewnością zaciekawi najmłodszych. Na szlaku pomarańczowym rowerzyści spotkają ruiny starego młyna wodnego czy latarnię morską „Stilo” w Sasinie.

Na przyjeżdżających do Choczewa letników czeka baza noclegowa (zestawienie: ), która obejmuje głownie agroturystykę, prywatne kwatery i domki letniskowe. Warto zwrócić uwagę, na fakt że nawet w szczycie sezonu nie jest tu tłoczno, jak w wielkich kurortach nadbałtyckich. Na tutejszych plażach nikt nie będzie szukał wolnego miejsca miedzy lasem parawanów. Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem tej okolicy są przystępne ceny. Można tu znaleźć atrakcyjne i niedrogie noclegi. Choczewo to recepta na udane wakacje z dala od zgiełku i szumu. Każdy kto ceni cisze i spokój doceni walory tej okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *