Spokojna i cicha okolica Sławy

Miejscowość Sława położona jest w województwie lubuskim na Pojezierzu Leszczyńskim. Miasto ulokowane jest nad Jeziorem Sławskim, zwanym także Śląskim Morzem. Linia brzegowa jeziora jest urozmaicona. Tworzą ją liczne półwyspy, zatoczki oraz zatoki. Na akwenie położone są trzy wyspy (Ptasia, Dzika i Kormoranów). Można tutaj zobaczyć piękną panoramę jeziora, które ma powierzchnię 817 ha. Jest to prawdziwy raj dla wędkarzy, ponieważ znajdują się tutaj jeszcze liczne jeziorka. Jednak turyści też mają zapewnione tutaj atrakcje. Jest to idealne miejsce dla żeglarzy. Znajdują się tutaj kluby sportów wodnych, a co roku latem można zobaczyć ogólnopolskie regaty żeglarskie. Zatem udając się do tej miejscowości, warto jest skorzystać z okolicznych noclegów, które pomoże nam wybrać odpowiednia baza noclegowa. Natomiast w zimie organizowane są tutaj Mistrzostwa Ziemi Lubuskiej w bojerach oraz zawody łyżwiarskie.

Jezioro Sławskie otoczone jest lasami, przeważnie sosnowymi, które są bogatym światem zwierząt i roślin (nawet bardzo rzadkich). W przyszłości planuje się tutaj utworzenie Sławskiego Parku Krajobrazowego. Spokojna i cicha okolica jest idealnym miejscem na odpoczynek dla wczasowiczów. Atrakcją jest tutaj specyficzny mikroklimat, piękno lasów i jezior.

Miejscowość wypoczynkowa oferuje szeroką bazę noclegową [do znalezienia na witrynie Meteora]. Najbardziej popularny jest Ośrodek Wypoczynkowy ,,Sławska Poręba”. Do dyspozycji są domki 4- i 8-osobowe oraz pojedyncze pokoje. Obiekt umiejscowiony jest na brzegu Jeziora Sławskiego, co daje nam bezpośredni dostęp do plaży. Do dyspozycji mamy również boisko sportowe, tenis stołowy, boule oraz dla dzieci plac zabaw z trampoliną i tyrolką (zjazd linowy). Ośrodek oferuje wczasowiczom spokój i dyskrecję.

Kolejnym ciekawym miejscem, gdzie warto się zatrzymać jest Ośrodek Wypoczynkowy ,,Leśne Domki”. Wczasowicze mają do dyspozycji domki letniskowe (3- i 4-osobowe), pokoje oraz apartamenty w atrakcyjnych cenach. Ośrodek dysponuje również przyczepami kempingowymi 2- i 4-osobowymi oraz polem namiotowym. Obiekt oferuje dostępną nad jeziorem plażę, plac zabaw dla dzieci oraz atrakcyjny pomost dla wędkarzy. Umożliwia wypożyczenie sprzętu wodnego, daje możliwość grillowania i akceptuje posiadanie zwierząt. Będąc na urlopie wypoczynkowym, możemy podziwiać piękne widoki oraz aktywnie spędzać czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *