Udany wypoczynek w Dąbkach

Dąbki są niewielką wsią, położoną w okolicy Darłowa. Odległe od niego o 7 kilometrów zdają się leżeć w cieniu tego popularnego, nadmorskiego miasta. Można się z tym zgodzić – niewątpliwe bowiem w Darłowie turystów przebywa więcej – jednak w Dąbkach również można znaleźć wiele atrakcji turystycznych. Wypoczynek w tej niewielkiej wsi jest wart polecenia. Dąbki to miejscowość, która liczy ponad 300 stałych mieszkańców, a w sezonie letnim jednak ilość osób tu przebywających sięga nawet kilku tysięcy.

Co jest ciekawego w tym miejscu? Oczywistą atrakcją są czyste plaże i morze. Plaże w Dąbkach są mniej zatłoczone niż w pobliskim Darłówku, a dorównują pięknem i przyciągają tysiące turystów. To jednak nie wszystko, co można uznać za atrakcyjne i warte polecenia. Miejscowość ta posiada status uzdrowiska, więc jest idealnym wyborem dla tych, którzy chcą podratować swój stan zdrowia. W samej wsi można znaleźć 7 zakładów uzdrowiskowych ukierunkowanych na leczenie różnych chorób – od chorób ortopedycznych oraz reumatycznych, po nadciśnienie czy choroby związane z sercem. Każdy, kto cierpi na takie schorzenia, powinien rozważyć pobyt w jednym z uzdrowisk w Dąbkach. Spędzony czas w tym miejscu i odpowiednio dobrane zabiegi z całą pewnością pozytywnie wpłyną na zdrowie. Nie jest to oczywiście miejscowość ukierunkowana tylko na chorych. Istnieje tu rozbudowana baza noclegowa również dla tych, którzy nie mają potrzeby się leczyć. Wygodne noclegi Dąbki oferują przede wszystkim w pokojach w domach prywatnych – nie jest to jednak generalna zasada – we wsi można bowiem również znaleźć luksusowy ośrodek spa.

Fani windsurfingu docenią dobre warunki do uprawiania tej dyscypliny sportu. Miłośnicy sportów wodnych wyszaleć się będą mogli na pobliskim jeziorze Bukowo. W tym miejscu również można wykupić rejs statkiem wycieczkowym, a nawet wypożyczyć łódź czy kajak i popływać samodzielnie. Dąbki z całą pewnością zawsze będą w cieniu Darłowa, ale tutejsza oferta turystyczna jest jednak na tyle bogata, że z powodzeniem można przyjechać właśnie tutaj. Do Darłowa stąd jest niedaleko, więc zawsze można tam dotrzeć. Decydując się na nocleg w Dąbkach docenimy większy spokój, czystsze plaże, jezioro i trochę inne atrakcje turystyczne niż w samym Darłowie i Darłówku. Dąbki dadzą się lubić – turyści, którzy wracają tu regularnie to najlepszy dowód na to, że urok tutejszego miejsca zaskarbił sobie serca wielu osób.

2 thoughts on “Udany wypoczynek w Dąbkach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *