Zabytki Płocka, które musisz zobaczyć

Wybierając się w jakikolwiek zakątek Polski, oczekujemy, że będziemy mieli wiele możliwości spędzenia czasu. Atrakcje zabytki, trasy do wędrówek, piękne widoki. Może wydawać się, że to bardzo duże oczekiwania, jednak prawda jest taka, że nie jest wcale trudno im sprostać. Podstawowe pytanie jakie powinniśmy sobie zadać przed wyjazdem to w jakiej atmosferze chcemy spędzić urlop, bowiem to ona różnicuje w dużej mierze poszczególne miejscowości. Żeby wybrać najlepszą dla nas opcję, warto zapoznać się z opiniami innych turystów, którzy chętnie się nimi dzielą na licznych dzisiaj forach internetowych.

Płock to miasto w województwie mazowieckim, będące stolica powiatu. Tędy właśnie przepływa Wisła, dając nam wiele możliwości spędzenia czasu wolnego. Popularną tutaj rozrywką jest uczestnictwo, w licznie organizowanych w sezonie letnim spływach kajakowych. To niesamowita frajda, która daje nam również możliwość zwiedzenia i obejrzenia okolicy w oryginalny sposób. A jest co zwiedzać. Płock powstał w X wieku, a na przełomie X i XI wieku był stolicą Królestwa Polskiego, silnego i pięknego wówczas. Dziś to miejsce jest równie piękne, a to w dużej mierze zasługa pozostałości z tego okresu. Przede wszystkim należy zaznaczyć obecność zamku książąt mazowieckich, który powstał w XIV wieku i służył jako siedziba rządzących. Gotycka budowla wzniesiona przez Kazimierza Wieckiego, do dziś zachwyca architekturą i ogromem. Należy w tym miejscu również wspomnieć o obecności muzeum mazowieckiego, które posada w swoich zbirach liczne elementy, przybliżające życie i tradycje sprzed lat, którymi parali się mieszkańcy regionu. To doskonałe miejsce na wycieczkę dla dzieci, które powinny być zachwycone sposobem przekazywania historii, jaki jest tutaj uskuteczniany. Trzeba tez wspomnieć o muzeum diecezjalnym. Co prawda jest ono stricte nacechowane w jednym kierunku, ale ze względu na dużą wartość historyczną, powinno zainteresować każdego z nas. Duża kolekcja eksponatów, przybliża nam malarstwo i rzeźbę sakralną, tworzonych w przeszłości.

Baza noclegowa w okolicy jest równie atrakcyjna, a koszt noclegu w wysokości około 30 złotych powinien nas dodatkowo przekonać do odwiedzenia Płocka. Pamiętajmy, że jadąc w te okolice koniecznie trzeba wyposażyć się w przewodnik, który pomoże w pełni zagospodarować czas naszego pobytu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *